logo
TripTravel.al është një kompani që sjell një eksperiencë të gjatë në fushën e turizmit dhe ka si synim kryesor ofrimin e sherbimeve me nje cilesi te larte dhe komode...
+355696666347
[email protected]
Top
 

Paris

Amazing Tour

Paris

$270 per person

KUJDES: Cmimet me poshte jane momentale. Cmimet rriten me shitjen e biletave.

Kontaktoni me agjentet tane per t’ju gjetur oferten me te pershtatshme!

 

Nisja: 21 Nentor 24 Nentor

 • Destination
 • Departure
  Aeroporti Nene Tereza
 • Included
  Paris
  Mengjesi ne hotel
 • Not Included
  Udhetimi me autobus Komod
  Darka ne hotel
  Koncepti Half Board
  Koncepti All Inclusive
  Siguracioni i jetes ne udhetim
  Shoqerues shqipetar gjate gjithe udhetimit
  Gjithcka qe nuk eshte permendur me siper
  Hyrje ne monumente dhe muzeume

TOUR LOCATION

 • Historia
Emri i Parisit rrjedh nga ai i banorëve të tij më të hershëm, fisi gal i njohur si Parisi. Qyteti u quajt Lutetia (më të plotë, Lutetia Parisiorum, "Lutetia e Parisii"), gjatë epokës romake nga shekulli i 1-rë në shekullin e 4-t, por gjatë sundimit të Julianit të Femohues (360-363), qyteti u riemërua Paris.[2] Besohet se emri i fisit Parisii vjen nga fjala selltiko-galike "parisio" që do të thotë "punëtor" ose "artizan". Parisi ka shumë pseudonime, por pseudonimi më i famshëm i tij është "La Ville Lumiere-" ("Qyteti i dritës"), një emër që i detyrohet së pari famës së tij si një qendër e arsimit dhe ideve gjatë Epokës së Iluminizmit, dhe vonë për krijimin e tij të hershëm të ndriçimit rrugor. Që nga mesi i shekullit të 19-të, Paris ka qenë i njohur me emrin Panam. Këngëtari Renaud e popullarizoi këtë term midis brezit të ri me albumin e tij Amoureux de Paname ("Në dashuri me Paname") të vitit 1976. Banorët e Parisit njihen në shqip si "parizianë" dhe në frëngjisht si "parizjë".

Burimi: Wikipedia

TOUR REVIEW SCORES AND SCORE BREAKDOWN

10.0
Superb
10.0
Accomodation
10.0
Destination
10.0
Meals
10.0
Overall
10.0
Transport
10.0
Value For Money

Comments:

 • Klidion Mucaj
  24/08/2019 at 12:36 PM

  Udhetim fantastik, hotel komod dhe prane qendres

WRITE A REVIEW

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Akomodimi Kryhet ne:  Hotel Bristol Republique ose Hotel Du Jura ne varesi te dispobilitetit. Dhomat mund te jene Twin ose Double. Mengjesi ofrohet ne formen bufe ne secilin hotel te perfshire. Per cdo ndryshim apo shtese ne udhetimin tuaj jeni te lutur te kontaktoni agjendin e Coco Travel.
You don't have permission to register