logo
TripTravel.al është një kompani që sjell një eksperiencë të gjatë në fushën e turizmit dhe ka si synim kryesor ofrimin e sherbimeve me nje cilesi te larte dhe komode...
+355696666347
[email protected]
Top
 

Viena

Tur 5 ditor ne Europen qendrore

Viena

$199 per person
 • Destination
 • Departure
  Tirane, Sheshi Piazza (mbrapa muzeut kombetar)
 • Departure Time
  01:00 Ju lutem duhet te jeni ne vendin e nisjes 30 Minuta perpara nisjes.
 • Return Time
  Rreth ores 23:00
 • Included
  Viena
  Mengjesi ne hotel
  Udhetimi me autobus Komod
  Shoqerues shqipetar gjate gjithe udhetimit
 • Not Included
  Darka ne hotel
  Koncepti Half Board
  Koncepti All Inclusive
  Siguracioni i jetes ne udhetim
  Gjithcka qe nuk eshte permendur me siper
  Hyrje ne monumente dhe muzeume
1
Dita 1: Nisja
 • TIRANE – ZAGREB
 • Nisja në oren 01:00 nga Tirana me autobus. Pas kryerjes së veprimeve doganore kufitare në Muriqan, vazhdimi i udhëtimit gjatë rivieres së Malit të Zi.
 • Vazhdohet udhëtimi me autobus në territorin kroat.
 • Mberritja dhe akomodimi ne hotel ne Zagreb.
2
Dita 2: Aventura Fillon
 • ZAGREB – VIENE
 • Pas mëngjesi në Hotel ne shoqerine e guides vizitojme per rreth 2 orë Zagrebin, Kryeqyteti Kroat me monumentet historike të tij si: Sheshi i luleve, Katedralia e Shen Merise, shetitoren Strossmayer (nje nder rruget me panoramike te Zagrebit), etj.
 • Pas perfundimit te turit te Zagrebit, vazhdimi i udhëtimit me në territorin Austriak drejt destinacionit te radhes, ne qytetin e Graz-it
 • Ndalesë 1 orë në Graz ku do te vizitojme Parlamentin e Landit Styria, Rathaouse , Galeria e Arteve te Bukura, Platforma Murinsel si dhe Keshtjellen e Gracit Schlossberg.
 • Pas vizites se Grazit, udhetojme drejt qytetit te Vjenës.
 • Mbrritja dhe akomodimi ne hotel ne Viene.
3
Dita 3: Turi Historik
 • VIENE – BUDAPEST
 • Pas mëngjesi në Hotel, ne shoqerine e guides fillojme turin e Vienes në pikat turistike më të bukura të qytetit, si: Muzeu i Arteve të Bukura, Opera e Vienës, Parlamenti, Bashkia e Qytetit, Muzeu Kryesor, Pallati Schonbrunn – Residenca e meparshme verore e familjes së Hasburgeve, Universitetin e Vienes, Teatrin Kombëtar dhe Kishën Kushtimore, per te perfunduar turin tone me viziten e Holfburg – Residenca 600 vjecare e Hasburgëve.
 • Pas perfundimit te turit te qytetit, kohe e lire per dreke
 • Me pas nisja për në qytetin e Budapest-it ku udhëtimi zgjat rreth 3 orë.
 • Mbrritja në Budapest dhe akomodimi në Hotel
4
Dita 4: Turi i qytetit
 • BUDAPEST – BEOGRAD
 • Pas mëngjesi ne Hotel, ne shoqerine e guides vizitojme qytetin e Budapest me monumentet më tërheqëse të tij duke filluar me: Kodra Gellert, Fortesa e Peshkatarit, Kisha e Shën Matias, Katedralja e Shën Stefanit, Kështjella Vayda Hunjad, Sheshi i Heronjve, Citadela etj. Kalimi nëpër urat e Budapestit, si: Ura e Luanëve, Ura e Elisabetës e cila është Ura e parë e varur në Botë, Statuja e Shën Gellertit dhe kalimi mbi urën e Margaritës.
 • Pas perfundimit te turit te Budapestit, nisja për në Beograd. Udhëtimi zgjat rreth 5 orë pa ndalesa.
 • Mberritja në Beograd dhe akomodimi në Hotel .
5
Dita 5: Kthimi
 • BEOGRAD – TIRANE
 • Pas mëngjesi ne Hotel, Paradite vizite e shkurtër e Beogradit duke filluar me katadralen e madhe të Sv. Saves, per te kaluar me pas në rrugën e famshme Skaderlie nga kudrejtohemi në sheshin kryesor të qytetit, ku vizitojme objetktet kryesore te qytetit si Uren e re Ada mbi lumin Danub, Rrugen e Shkodraneve, Pallatin e Presidentit apo dhe ate te Parlamentit.
 • Pas mbarimit te turit te Beogradit, nisja me pas për në Tiranë nepermjet territorit te Kososves
 • Mberrijta ne Tirane ne darke

TOUR LOCATION

 • Viena është kryeqyteti i Austrisë dhe poashtu një shtet federal (gjermanisht Bundesland). Më 2011 Viena kishte mbi 1.700.000 banorë[2] dhe është pra qyteti me popullsinë më të madhe në Austri.
 • Qyteti i vjetër, i cili është i shënuar nga regjenca e Habsburgëve, dhe Kalaja Schönbrunn janë që nga viti 2001 të mbrojtur në listën e trashëgimisë botërore nga UNESCO-ja. Monumentet historike më të famshëm janë Katedralja e Shtjefënit (gj. Stephansdom), Rrota e Madhe (gj. Riesenrad), Kalaja e Shënbrunit (gj. Schloss Schönbrunn) dhe Opera Kombëtare (gj. Staatsoper).
 • Viena është njëra nga qytetet në botë që ka standardin e jetesës më të lartë. Sipas një studimi nga Mercer, Viena kishte për të tretën herë në vitin 2011 standardin e jetesës më të lartë nga 221 metropole ndërkombëtare, e pasuar nga Cyrihu dhe Aucklandi.
 • Në Vienë e kanë qendrën shumë organizata ndërkombëtare si OPECOSBEONEA dhe OKB(përkrah New York-ut dhe Gjenevës).
 • Në Vienë, që prej vitit 1939 zhvillohet Koncerti i fillimvitit i Vienës.

Burimi: Wikipedia

WRITE A REVIEW

Accomodation
Destination
Meals
Overall
Transport
Value For Money

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

 • Ne cmim përfshihen:
 • Akomodim ne hotele 3 & 4 Yje per 4 nete si me poshte: Zagreb (1 nate) : Viene (1 nate) : Budapest (1 nate) : Beograd (1 nate)
 • Transporti dhe te gjitha shetitjet sipas programit me autobuz komod
 • Mengjeset per cdo dite te udhetimit ne hotelet perkates
 • Guida dhe asistenca nga agjensia ne gjuhen shqipe gjate udhetimit dhe vizitave te destinacioneve——————————
 • Akomodimi dhe fjetja do të bëhet në hotele ne 4 qytetet e pershkruar ne program
 • Nisja do të bëhet në orën 01:00 të mengjesit të ditës së pare, nga Tirana (sheshi piazza, mbrapa muzeut kombetar)

——————————

 • Pajisje dhe veshje për një guid sa më komode:
 • Pashaporta per kalimin e doganes. Kujdes mjeti i identifikues (Pashaporta) nuk duhet te jete i demtuar ose i thyer

——————————

 •  Ne cmim nuk perfshihen:
 • Drekat & Darkat gjate gjithe diteve te udhetimit
 • Hyrjet neper muzeume, keshtjella, qytete te vjetra dhe parqe
You don't have permission to register